İstasyon Mah. Güney Yanyol Cad. No: 118 GEBZE / KOCAELİ
tren

5 Farklı Tarz Kutu Harf Tabela Sistemi

18.01.2019
3.500

Bu yazımızda sizlere son zamanların popüler tercihi olan reklam ve tabela sektöründe oldukça fazla kullanılan kutu harf tabela sistemlerinden bahsedeceğiz. Bölgemizde yani Gebze’de kutu harf tabela imalatında farklılaştırılmış ve özel imalat reklam panolarını titizlikle üretmekte olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Dilerseniz öncelikle led kutu harf tabela sisteminin kısaca bir tanımını yapalım. Kutu harf tabelalar adından da anlaşılacağı üzere harflerden oluşan ve belli bir yanak yüksekliğine sahip ön yüzeyi ışık geçirgen beyaz pleksi kaplı tabela tarzıdır.

Kutu harf tabelaları biraz açmak gerekir ise , alüminyum ile yapılan kutu harf tabela sistemleri, krom nikel paslanmaz harfler ile yapılan kutu harf tabelalar, led aydınlatmalı kutu harf tabelalar ve vakumlu diye tabir edilen şişme şekilde 3 boyutlu kutu harflerden oluşmaktadır. Sizler için bunları detayları ile ele alacağız.

Alüminyum Kutu Harf Tabela

Alüminyum kutu harf sistemleri genellikle sağlamlık açısından en çok tercih edilen harf tabela sistemleri arasındadır. Harfler ters tava şeklinde üretilerek zımpara ve kaynak işlemlerinden sonra boya işlemi uygulanmaktadır. Boyanan tava şeklindeki harflerin içerisine IP 68 su geçirmez 3 çipli buton led aydınlatma tesisatı kullanılmaktadır.

Harflerin ön kapakları 5mm pleksi şefaf ve rengkli pleksiler kesilerek oluşturulmaktadır. Firmanın kurumsal renklerine göre yüksek seri ışık geçirgen folyolar ile kaplanmaktadır. Dolayısı ile bu şekilde imalat yapılan alüminyum kutu harf tabelalar yüksek dayanıklılık ve paslanmaz özellikte müşterilerimize sunulmaktadır.

Led Kutu Harf Tabela

Led harf tabela sistemleri hemen hemen her tür harflerde kullanmaktadır. Şerit ledler ve modul ledler kullanılmaktadır. Fakat en uygun olanı 3 çipli buton ledlerdir. Kutu harf tabelalarda şerit led uygulamaları genel olarak uygun değildir.

Kutu harf tabela sistemlerinde kullanılan ledler Samsung marka çipli olup yaklaşık 2 yıl garanti kapsamı bulunmaktadır. Yine yaklaşık olarak ledlerin yanma ömürleri kesin olmamakla beraber kullanıma göre 10.000 saat civarındadır.

Krom Nikel Kutu Harf Tabela

Krom nikel harf tabela sistemleri paslanmaz 304 sacdan yapılarak imal edilmektedir. Daha çok kuyumcu, kozmetik, AVM içleri ve benzeri sektörlerde kullanılmaktadır. Paslanmaz krom nikel harfler fileli ve düz olarak iki çeşit bulunmaktadır.

krom nikel kutu harf

Krom kutu harf tabelalarda akadan endirekt aydınlatma şekilde ( Arkaya yansıyan ) ışıklandırma sistemi kullanılmaktadır. Yine suya dayanıklı ledler kullanıldığından yağmur suyu ve dış ortamlardan etkilenmemektedir.

Pleksi Kutu Harf Tabela

Bir başka harf tabela sistemi olan pleksi kutu harf tabela örnekleri genellikle çok tercih edilmemektedir. Çünkü pleksi kutu harf tabelalar dış mekanda ışığı çok iyi geçirmesine ve gece görüntüsü çok kaliteli olmasına karşın dayanıklılık açısından zafiyetleri bulunmaktadır.

Bu dezavantajlardan bahsetmek gerekir ise pleksi harflerin yanak kısımları ve ön kapakları komple pleksi olarak imal edileceğinden dış ortamdaki yağmur ve dolu yağışı gibi etkenlerden etkilenerek zamanla harf içlerine su girmesi muhtemel ve yosunlanma yaparak görüntü bozukluklarına yol açmaktadır.

Fırın Kabartma (Vakumlu ) Kutu Harf Tabela

Fırın kabartma harf tabelalar yeni yeni yayılmakta olup bakım ve maliyeti açısından nadir firmalar tarafından konsept tasarımlarda ve kurumsal bayi ağlarında kullanılmaktadır. Örnek olarak “Arçelik” bayi tabelalarını örnek vermek doğru olacaktır.

İmalatı konusunda kısa bir bilgi vermek gerekir ise kurumsal renklerdeki pleksiler bir fırın aracılığı ile yoğun bir sıcaklıkta ısıtılarak kalıplar halinde baskı yapılıp daha sonra soğutulmak sureti ile oluşturulmaktadır. Tek dezavantajı bakımı zor olması ve kırılma ve yıpranmalar da yenileme maliyetinin yüksek olmasıdır.

Kutu Harf Tabela Maliyetleri

Kutu harf tabela maliyetleri genellikle tabelanın uygulanacak alanına göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse bu cephe üzerine 100cm boyutunda bir tabela olabilir veya çok daha hacimli çatı üzerine ızgara panelli harflerden oluşabilir. Tabi durum bu şekilde olduğunda tabela maliyetleri artacaktır. Kapsamlı ve daha yüksek maliyetler kullanılan tabela çalışmalarında kredi kullanılarak finansman sağlanabilir. Tabi burada firmanın kredi sicilinin kötü olmaması gerekmektedir. Kredi sicili kötü olana kredi veren bankalar olsa bile bu tarz büyük tabela projelerinde daha çok çek ve nakit kullanılmaktadır.

Daha sağlıklı bilgi için firmamızla iletişime geçerek projenizi çizdirebilir ve uygun maliyetler ile fiyat teklifi talebi oluşturabilirsiniz. Eğer örnek tabela çalışmalarımızı ve tabela sistemlerini görmek isterseniz KUTU HARF TABELA sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Turan Ay dedi ki:

    Son dönemin en çok talep edilen led kutu harf tabela talebimizi en güzel ve hızlı bir şekilde değerlendirerek teslim ettiler ki açıkçası şaşırttılar bizi. İşinin ehli olarak yaparak çıkan sonuçtan firma olarak bizleri mutlu ettiklerinden bahsetmek istiyorum. Bizlere sunulan bir çok seçenek arasında led olanı seçmemiz de firma sayesinde oldu ki beklentilerimizin üzerinde harf tabelaya sahip olduk. Teşekkürler…

  2. KAAN SOYLU dedi ki:

    TALEBİMİZ OLAN BİR ÇALIŞMA FİRMADAN KEŞİF İSTEDİK. OLDUKÇA HIZLI GERİ DÖNDÜLER. TALEBİMİZ HARİCİ DAHA ETKİLİ OLABİLECEK GÖRSELLERİ BİZE SUNARAK ALTERNATİFLER SUNDULAR. UYGUN OLANIN SEÇMEK BİZİM İÇİN ZOR OLMADI. ÖNEREBİLECEĞİM BİR FİRMA…