İstasyon Mah. Güney Yanyol Cad. No: 118 GEBZE / KOCAELİ
tren

Asit İndirme Etiket (Sınırsız Renk Seçeneği)

Asit İndirme Etiket (Sınırsız Renk Seçeneği)

Asit indirme etiketi hakkında size aklınıza takılan tüm sorularınızı cevaplarını bu makalemizde bulabileceksiniz ayrıca bu ürünün her varyasyonunu firmamızda üretime verebilirsiniz. Şimdi dilerseniz asit indirme etiket nedir nerelerde kullanılır fiyat performans karşılaştırması yapalım.

Asit İndirme Etiket Nedir?

Asit indirme etiket nedir? Asit indirme etiketi, asit veya asit içeren bir sıvı taşıyan bir kap veya konteynerin içeriğinin düzenli olarak test edilmesi gerektiği anlamına gelen bir uyarıdır. Bu etiket, kimyasal tehlike sembolleri ve metin içerebilir ve genellikle bu tür malzemeleri taşıyan kapların üzerine yapıştırılır.

Asit indirme etiketi, işyerinde kimyasal güvenlik protokollerine uymayı amaçlar. Asitlerin sızıntı veya patlamaları çevre kirliliğine ve çalışanların yaralanmasına neden olabilir. Bu etiket, sıvıların taşındığı kapların ve konteynırların doğru bir şekilde işaretlenmesini sağlar ve acil durumlarda doğru müdahale yapılmasına yardımcı olur.

Asit indirme etiketleri, asit içeren sıvıların kullanıldığı birçok endüstriyel ortamda kullanılır. Örneğin, laboratuvarlarda, kimya tesislerinde, petrol ve gaz endüstrisinde, metal işleme tesislerinde ve diğer endüstrilerde kullanılan asit içeren kimyasallar için bu etiketler gereklidir.

Asit İndirme Etiket Üretimi Nasıl Yapılır?

Asit indirme etiket üretimi, öncelikle tasarım aşamasıyla başlar. Bu aşamada, etiketin boyutu, renkleri, sembolleri ve metinleri belirlenir. Daha sonra, tasarım işlemi tamamlanıp onaylandıktan sonra, etiketlerin basımına geçilir.

Malzemeler genellikle alüminyum, pirinç ve diğer metaller kullanılarak yapılır devamında ise klişe ebatlama ile üretim süreci başlar. Onaylanan grafik çalışma daha sonra maskeleme adı verilen bir süreçte serigrafi yoluyla plaka üzerine ısıtılır. Ürün piştikten sonra 1 kuruması için zaman tanınmalı ve bekletilmeli. Ardından çeşitli kimyasallarla asit indirme işlemi başlıyor. Gravür işlemi bittikten sonra serigraf yöntemi kullanılarak oyulan yer üzerine istenilen renk boyanarak grafik renklendirme tamamlanır. Bu işlem için herhangi bir renk kısıtlaması yoktur. Ancak her rengin ek bir maliyeti olduğu unutulmamalıdır. Boyalı ve bitmiş etiketler istenilen şekil ve boyutta kesilerek kullanıma hazır hale getirilebilir.

Asit indirme etiketleri üretimi, doğru malzemelerin kullanımını ve doğru ekipmanların kullanımını gerektirir. Etiketlerin yüksek kaliteli olması ve uzun süre dayanması önemlidir. Ayrıca, bu etiketlerin doğru şekilde tasarlanması ve kullanılması, işyerinde çalışanların güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilir ve asitlerin sızıntı veya patlamalarının önlenmesine katkıda bulunabilir.

Neden Asit İndirme Etiket Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Asit indirme etiket  firmaları arayışında mısınız? O halde daha fazla aramayın. Çünkü Vera Reklam, size üstün kalite hizmet sunmak için hazır!

 • Asit indirme etiket her sektör için kullanılmaya el verişlidir.
 • Metal etiketler üzerine monte edilen şeyler için adeta kimlik kartı haline gelir.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Boya vermez.
 • Dayanıklıdır.
 • Makine sanayisinde en çok tercih edilen uygulamalardandır.
 • Alüminyum, pirinç ve paslanmaz çelik üzerine işlem yapılabilir.
 • Kolay deforme olmaz.
 • Geniş kitleye hitap eder.
 • Farklı teknikler kullanılarak üretilebilir.
 • Metal kabartma etiket, metal kazıma etiket, metal oyma etiket en çok tercih edilen imal teknikleri arasında yer alır.

Asit İndirme Etiket Örnekleri

Firmamızda üretmiş olduğumuz bazı alüminyum paslanmaz ve pirinç asit indirme etiketlerden bir galeri oluşturduk. İnceleyebilirsiniz.

Asit İndirme Etiketi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Özellikle korozif ortamlar, yüksek sıcaklıklar ve asit içeren ortamlarda tercih edilen dayanıklı üründür. Asit İndirme Etiketleri ile başta markanız olmak üzere mesajınızın uzun süre korunmasını sağlayabilirsiniz. Kimyasal etiketler veya sürekli aşındırma gibi fiziksel olarak aşındırıcı ortamlarda markalar, logolar, metinler, semboller ve tanımlama işaretleri zarar görmeyecektir.

Bir ürünün verilerini yıllarca taşımak zordur. Oksidasyon-indirgeme yöntemiyle yapılan etiketler, metal levhaya derinlik hissi vererek şekilleri ve harfleri işler. Bu özellik, Asit Damla Etiketlerini sektördeki en zorlu koşullar için ideal hale getirir. Markanızın, logonuzun, yazılarınızın, şekillerinizin ve daha fazlasının sektördeki en zorlu koşullarda uzun yıllar etiketinizde kalmasını istiyorsanız asitli indirme etiketleri sizin için ideal çözüm olacaktır.

Asit indirgeme yöntemiyle üretilen etiketler, metal plaka üzerine kazınmış şekil ve harflere derinlik veya kabartma uygulayarak ürünün baskılı yüzeyini kaldıramaz. Bu nedenle asit indirme etiketleri sektördeki en zorlu koşullara dayanabilir ve ömür boyu kalıcıdır. Asit indirgeme teknolojisi pirinç, bakır ve alüminyum gibi birçok metale uygulanabilmektedir.

Tipik olarak bir şirketin markası veya ürün özellikleri hakkında bilgi aktaran bu etiketler özel bir süreçten geçer ve son halini alma süreci önemlidir. Yanlış bilgilendirme veya kodlama da bir hatadır, geri dönüşü olmayan bir hatadır. Kısacası bu etiketleri sipariş ederken, siparişinizdeki tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak gönderildiğinden emin olmalısınız.

Vera Reklamcılık Asit indirme Etiket Çeşitleri

Endüstriyel etiket kategorileri arasında asit indirme etiket modelleri şu şekilde sıralanabilir;

Bu kategorilere daha önceden yapılan işlerin görsellerini görmek isterseniz, web sitemizi ziyaret ettikten sonra alüminyum asit indirme etiket kısmına gelin. Buradan sayfanın en alt kısmında diğer etiket kategorilerini görüntüleyeceksiniz. Görmek istediğiniz kategorinin üzerine tıklayın. Fotoğraflar karşınıza çıkacaktır.

Müşteri Temsilcisi Online!