İstasyon Mah. Güney Yanyol Cad. No: 118 GEBZE / KOCAELİ
tren

Serigrafi Ve Tampon Baskı Bölümü

Anasayfa » Serigrafi Ve Tampon Baskı Bölümü

Serigrafi ve tampon baskı bölümümüz özellikle endüstriyel ve reklam ürünlerin,n üzerine bulunan baskıları yapmaktadır. Bölümümüzde metal ve metal alaşımlı hammadeler, plastik, akrilik, ahşap, cam, porselen, deri gibi bir çok materyal üzerine serigraf baskı manuel ve otomatik makinalarda baskı yapılabilmektedir.

Yapılan baskılarda kaliteyi en üst seviyede tutabilmek için gerekli hassasiyet ve tüm kimyasal hammedde ve ekipmanlar profesyonelce kullanılmaktadır. Bu koşullarda PVC etiketler, lexan etiketler, kumanda panel baskı etiketleri, alüminyum etiketler, paslanmaz asit indirme etiketler serigrafi bölümümüzde imal edilmektedir.

Serigrafi baskı, özellikle endüstriyel ve reklam ürünlerinin baskılarında kullanılan bir baskı tekniğidir. Kağıdın yanı sıra metal, cam, porselen, tahta, plastik ürünler, deri, metal alaşımlı hammaddeler ve bir çok malzeme üzerine baskı yapılabilme imakanı sağlamaktadır.

Firmamızda alüminyum, galvanizli sac, boyalı metal, paslanmaz sac,(krom nikel) üzerine sıcak, soğuk, solvent dayanımlı, solma ve çizilmeye karşı son derece dayanıklı baskılar yapılmaktadır. Örnek çalışmaları görmek için SERİGRAFİ BASKI ÜRÜN KATALOĞU sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tampon Baskı Yapılabilen Malzeme Türleri

Tampon baskı tekniği ilşe yuvarlak,düz ve düz olmayan ürünler üzerine baskı yapma imkanı sağlayan bir baskı tekniğidir. Pvc polistren, ABS, antişok, polietilen, polikarbonat, ağaç, metal ve cam gibi ürünlere baskı yapılabilmektedir.

Günlük Hayatta kullanmakta olduğumuz klima kapakları, saç kurutma makinası, çamaşır makinası, kombi gibi ürünler üzerindeki yazılar, kalem, çakmak, hesap makinası, klavye tuşları gibi bir çok ürün üzerine tampon baskı uygulaması firmamız bünyesinde yapılmaktadır.

Otomotiv Sektöründe Serigrafi Baskı Ve Tampon Baskının Önemi

Serigrafi ve tampon baskı teknikleri otomotiv, beyaz eşya, elektronik, elektrik, alçak gerilim ve orta gerilim pano baskıları fabrikalar, gemi sanayi, hücre panolar, telekominikasyon gibi alanlarında serigrafi ve tampon baskı hizmeti verilmektedir. Ayrıca bu sanayilerinin bu yöntemlerle etiket grupları da imal edilmektedir.

Asit İndirme Etiketler (Paslanmaz, Krom-Nikel – Alüminyum – Bakır – Pirinç Etiket )

Etiket imalatında tasarım herhangi bir metal üzerine işlenmesinin asitle oyularak yapılması yöntemine asit indirme, bu yöntemle yapılabilmekte asit indirme etiket denir. 304-316 kalite paslanmaz üzerine istenilen her türlü şekil bu yöntemle işlenebilmekte ve istenilen renkte boyanabilmektedir. Krom nikel (paslanmaz) parlak, mat ve satineli olarak kullanılmaktadır.

Krom etiketler, kimyasal veya fiziksel aşındırıcıların mevcut olduğu ortamlarda ve yüksek dayanım gerektiren yerlerde özellikle tercih edilen bir etiket türüdür.Dekorasyon amaçlı (Asansör kabinleri, otel lobileri ve bina giriş levhaları) kullanılmaktadır.

Alüminyum Etiket Çeşitleri Ve Baskı Yöntemleri

Metal etiketlerin kullanım alanı çok geniş olup farklı ebat, boyut ve kalınlıkta yüksek mikron, eloksallı alüminyum üzeri serigrafi baskı yada asit indirme teknikleri firmamızda uygulanmaktadır. Üretilen ürünler yerlerine üzerinde bulunan 3m çift taraflı bant veya perçinle monte edilir.

Alüminyum etiketlerin kullanım alanları genellikle barkodlu demirbaş etiketleri, ürün tanıtım seri numaraları, pano etiketleri, makina tanıtım etiketleri, toplu taşıma araçları ve uzun süre dayanım gerektiren yerlerde alüminyum etiket ürünleri tercih edilmektedir.

Firmamızın bünyesinde üretilen yüksek mikron etiketler  solvent teması ve petrol ürünü kimyasallardan etkilenmemektedir. Çizilme boya çıkma ve solmaya karşı son derece dayanıklıdır.

Alüminyum etiket serigraf baskı tekniği ile asit indirme yöntemi ile yapılmaktadır. İstenilen renklerde boyanarak istenilen şekil verilmektedir. Yüzeyleri natural eloksal, satineli, fırça parlak ve parlak yüzeylere kavuşturulabilmektedir. Aynı zamanda siyah, kırmıızı, yeşil  eloksallı renklerlerde eloksal yüzey kaplaması yapılabilmektedir.Serigrafi baskı ile ilgili ürün galerimizi gitmek isterseniz ÜRÜN GALERİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi Online!