İstasyon Mah. Güney Yanyol Cad. No: 118 GEBZE / KOCAELİ
tren

5 Başlıkta Tampon Baskı

5 Başlıkta Tampon Baskı

Tampon baskı, genel bir tanımla birlikte serigrafi teknolojisi için kullanılan ipek ile ulaşılamayan her türlü düz, kavisli ve buruşuk yüzeylerde kullanılabilir. Golf topları, çakmaklar, kalemler ve basılabilir baskı teknolojisi gibi küçük ürünler. Plaka üzerine kaplanan mürekkep bıçak tarafından soyulurken, baskı pedi onu örtmek için nesnenin üzerine yerleştirilir. Baskı pedleri plaka üzerindeki mürekkebi emer ve nesneye basınç uygular. Mürekkep daha sonra baskı pedinden hedefe aktarılır.

Tampon baskının kökleri 200 yıl öncesine dayanır. İlk baskılar yumuşak bir jelatin materyali kullanılarak aktarıldı. Tüm ulaşım manuel olarak gerçekleştirildi. Mekanik pedleri kullanan ilk endüstriyel uygulama İsviçre’deki saat kadranlarını basmak için yapıldı ve bu teknoloji bir Alman firmasından Çin porselen bebeklerine çok renkli baskılar basmak için geliştirildi. II. Dünya Savaşı’ndan bu yana, jelatin yerine silikon alaşımları kullanılmıştır. Silikon transfer pedlerinin geliştirilmesiyle, tampon baskı işlemi endüstriyel ürünlerde çok titiz bir süreç haline gelmiştir.

Tampon Baskı Uygulama Nasıl Yapılır?

Tampon baskı kullanılarak çok fazla sayıda ürüne baskı yapılabilir. Tampon baskı, günlük yaşamda kullanılan çoğu üründe kullanılır. Tampon baskıda kullanılan 0,20 ve 0, 30 mikron derinliğinde oyulmuş metal malzeme ile hazırlanmış baskı plakasını çağırıyoruz. Bir baskı plakası, basılacak ürüne aktarılabilen bir malzemedir. Klişeler uzun süredir kullanılmış ve birçok baskı sisteminde kullanılmıştır. Basılacak görüntüler ahşap veya metal metal etiketlere çeşitli şekillerde uygulanabilir ve daha sonra mürekkeple boyanabilir. Tampon makinesi plakanın yüzeyini sildiğinde, mürekkep sadece eziklerde kalır ve etiketin görüntüsü ürünün üzerine silikon olarak basılır.

Tampon Baskı Kullanım alanları

 • Eğimli, bombeli veya çukur alanlara, düz alanlara daha fazla baskı oluşturmak için tampon baskı servisini kullanabilirsiniz.
 • Cam ürünler – Ahşap ürünler – Plastik ürünler – Metal ürünler – Ahşap ürünler ve pek çok malzeme ve ürün ile tampon baskı hizmeti yöntemleri uygulanabilir.

tampon baskı firmaları

 • Ürünlere daha belirgin ve kaliteli baskılar yapmak için tercih edilir.
 • Tampon baskı ile ürünlerinize 2-34 renge kadar baskılar yaptırabilirsiniz.
 • Tampon baskı hizmetleri ile basılamayan çok az ürün tipi vardır.
 • Tampon baskı hizmetleri diğer baskı türlerinden daha pratik ve kolaydır.
 • Tampon baskı işleminin ana elemanları tampon detaylarında açıklanabilir. Bu üç elemanın kombinasyonu, diğer baskı işlemlerine göre basılabilecek ürün türleri konusunda daha fazla esneklik sağlar.
 • Diğer teknolojilerde mümkün olmayan, karmaşık olmayan veya çok pahalı olmayan teknolojiler yerine tampon baskı hizmetlerini kullanmanızı öneririz.
 • Pek çok promosyon ürünü plastiğe benzer ve metal kullanımı oldukça yüksektir.

İyi bir Tampon Baskı Nasıl Anlaşılır?

Tampon baskının iyi olup olmadığını anlamak için, aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekir;

 1. Boya kalınlığı dengeli yayılmış olmalı,
 2. Renklerde farklılaşma olmamalı,
 3. Boya seçilen yüzeye iyi tutunmuş olmalı,
 4. Hatlar belirgin, keskin ve net olmalı,
 5. Baskıda bulanıklık olmamalı,
 6. Yüzeyde boya dağınık olmamalı,
 7. Farklı renkler birbirine girmiş olmamalı.

Vera Reklam, olarak müşterilere verdiğimiz hizmetlerin birinci sınıf olduğundan emin olmak için, işi teslim etmeden önce mutlaka kalite kontrolü yaparız ve ürünümüzü sonrasında sunarız. Firmamızda yapmış olduğumuz tampon baskı örneklerini https://vera.com.tr/plastik-abs-pp-ped-antisok-derlin-baski/ url adresimizi ziyaret ederek görebilir ve inceleyebilirsiniz.

TÜM ÜRÜN GALERİMİZ İÇİN : BURADAN devam edebilirsiniz.

Müşteri Temsilcisi Online!